Як очищати капсульну кавоварку?

Капсульні кавоварки використовують кавові капсули для приготування кави. Для приготування напою потрібно вставити капсулу з кавою в спеціальний отвір, заповнити ємність водою і натиснути кнопку. Кава буде приготована автоматично за кілька секунд. Розповімо як правильно та ефективно очистити капсульну кавоварку.

Засоби для чищення капсульних кавоварок

Засоби для чистки капсульних кавоварок необхідні для забезпечення правильної роботи та тривалого терміну експлуатації кавоварки. Кавовий шлам, жир та інші забруднення можуть накопичуватись у пристрої, що може привести до погіршення якості кави та до забруднення машини. Засоби для чищення кавоварок допомагають забезпечити довговічність та надійність роботи кавоварки.

Засоби можуть бути різних типів в залежності від їх призначення та складу:

Порошкові засоби

Порошковий засіб для видалення кавових масел – це суміш спеціальних розчинників та активних компонентів, які допомагають розчиняти кавовий шлам, жир та інші забруднення. Їх розчиняють у воді та потім використовують для чищення кавоварки.

Рідкі засоби

Засоби для чищення, які вже готові до використання. Вони містять активні компоненти, що розчиняють забруднення в кавоварці. Рідкі засоби дуже зручні в використанні, оскільки не потребують попередньої підготовки.

Таблетки

Засоби для чищення, які містяться у вигляді таблеток. Вони містять спеціальні розчинники та активні компоненти, які допомагають розчиняти кавовий шлам та інші забруднення в кавоварці. Таблетки зручні у використанні, з ними можна легко дозувати засіб для чищення.

Видалення кавових масел у капсульній кавомашині

Кавомашина під час приготування кави виробляє залишки кавових масел, які негативно впливають на смак напою і залишають неприємний післясмак. З часом, якщо не чистити кавоварку, це може призвести до погіршення смаку напою, він буде більш гіркий та терпкий. Щоб цього уникнути, потрібно регулярно чистити кавоварку. З метою спрощення цього процесу, були розроблені спеціальні капсули для чищення кавомашини.

 1. Для очищення кавоварки використовується спеціальна капсула, яку поміщають у відділення для звичайної кавової капсули.
 2. Спочатку готується невелика кількість напою, щоб порошок з капсули розчинився у гарячій воді.
 3. Потім капсулу залишають у відділенні на 1-2 хвилини і готують вже велику кількість напою, це має промити камеру від залишків порошку.
 4. Ці кроки повторюються двічі із тією ж капсулою.
 5. Після цього капсулу вилучають і очищення завершено.

Як видаляти накип у капсульній кавомашині

Як і у багатьох приладах, які мають нагрівальний елемент, є ризик виникнення накипу. Якщо регулярно не очищуватиристрій  від накипу, він може покрити нагрівальний елемент і призвести до зниження його робочої температури. Це може стати причиною поганого смаку та гіршої щільності кави. А згодом, якщо ігнорувати цю проблему, може виникнути необхідність в ремонті кавомашини.

 1. Приготуємо засіб для чищення кавових машин від накипу, на 1 кавомашину потрібно 500-600 мл розчину.
 2. Вливаємо готовий розчин в бункер для води.
 3. Під носик кавоварки і трубку капучино треба помістити ємність для системи розчину.
 4. Прокачуємо розчин через кавомашину таким чином, аби він контактував з нагрівальним елементом протягом 30-40 хвилин. Якщо кавомашина має автоматичну функцію очищення, можна запустити її.
 5. Після очищення розчином кавоварку промиваємо чистою водою двічі.
 6. Все готово!

Добре доглянута капсульна кавомашина – ключ до її тривалої та ефективної роботи, а також один із секретів приготування смачної кави.